top of page

Karadeniz'e açılan Fatih sondaj Gemisi'nin tüm time lapse çekimlerini İKM yaptı


Kule yüksekliği İstanbul Boğazı'ndaki köprülerden daha fazla olan Fatih Sondaj Gemisi ilk olarak Haydarpaşa Limanı'na çekildi. Hollanda'dan getirilen özel vinçler ile kulenin 2 parçası söküldü ve sökülen parçalar özel taşıyıcılarla Trabzon Limanı'na gönderildi.


Boyu boğaz geçişine uygun hale getirilen Fatih Sondaj Gemisi, Bakan Fatih Dönmez'in de katıldığı tören ile boğaz geçişini tamamlayarak Trabzon Limanı'na doğru yola çıktı.


Trabzon Limanı'nda yine özel vinçler ile kulenin sökülen parçaları bir araya getirilerek gemi, sondaj için hazır hale getirildi ve Karadeniz'e açıldı. Karadeniz'deki ilk sondajın yapılacağı Tuna-1 kuyusu için hazırlıklar devam ediyor.


Fatih Sondaj Gemisi'nin tüm bu hikayesi İKM Produksiyon tarafından time lapse tekniği kullanılarak görüntülendi. Enerji Bakanı Fatih Dönmez'in kulelerin sökülmesine ait videomuzu sosyal medya üzerinden paylaşmasıyla beraber haber, medyada paylaşılmaya başlandı. NTV videoyu klip olarak verirken, Anadolu Ajansı, İHA, DHA gibi haber ajansları videoyu tüm abonelerine servis etti. Posta, Habertürk, Haberler.com, Hürriyet, Posta, Takvim medya kuruluşları da haberi sayfalarında yayınladı.


Videolar yakında burada!!!コメント


İKM PRODÜKSİYON

Tek bildiğimiz işimiz

bottom of page