top of page

Yunusemre Belediyesi'nden Modern Pazar Yeri ve Gençlik Merkezi (time lapse)

Manisa'nın Yunusemre Belediyesi, Güzelyurt Mahallesi'ndeki 30 bin metrekarelik alana 4 katlı modern bir pazaryeri inşa ediyor. İnşatı yaklaşık 1 yıl sürecek modern pazar yerinin içerisinde 650 kişilik konferans salonu, gençlik merkezi, kafeterya ve sergi salonu da bulunuyor. Projenin inşaat çalışmalarının görüntülenmesini İKM Prodüksiyon gerçekleştiriyor.Yunusemre Belediyesi'nden Modern Pazar Yeri ve Gençlik Merkezi (time lapse)

Manisa Yunusemre Belediyesi, ilçedeki Güzelyurt Mahallesi'nde modern kapalı pazar yeri inşa ediyor. Projenin yüklenici firması NİMTAŞ. Türkiye'nin en modern pazar yerlerinden biri olması beklenen projenin time lapse tekniği ile görüntülenmesi işini İKM Prodüksiyon üstlendi.


Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi "Çok farklı bir proje, altı otopark ve üzerinde de gençlik merkezinin olduğu sosyal alan ürettik. Böylece Manisalı'ya yakışır bir pazar yerini ilçemize kazandıracağız"

YUNUSEMRE BELEDİYESİ PAZAR YERİ PROJESİ'NDE NELER VAR?


Manisa'nın Yunusemre İlçesi Güzelyurt Mahallesi'nde inşa edilecek proje toplamda 30 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Modern pazar yerinde bodrum katıyla beraber 4 kat bulunacak ve betonarme prefabrik tekniğiyle inşa edilecek.


Pazar yerinin bodrum katında otopark bulunacak. Otopark, 140'ı binek ve 24 kamyonet olmak üzere toplamda 164 araç kapasitesine sahip olacak.


Projenin zemin katındaki pazar yerinin büyüklüğü yaklaşık 4.300 metrekareyi bulacak. Bu katta pazar yerinin yanı sıra 21 adet de asma katlı dükkan yer alacak.


Binanın birinci katındaki pazar yerinin büyüklüğü 6 bin 800 metrekareye çıkacak. Zemin kattan birinci kata yürüyen merdivenlerle çıkılacak. Ayrıca mal taşımayı kolaylaştırmak ve yürüme güçlüğü çekenlerin üst katlara kolay ulaşımını sağlamak için binada ikisi yük olmak üzere toplam 6 asansör yer alacak.


Projenin diğer katlarında ise 650 kişilik konferans salonu, gençlik merkezi, kafeterya, sergi salonu, fuaye, etkinlik salonu sınıflar ve atölyeler bulunacak.


Binaya zemin katta yer alan 4 farklı noktadan giriş yapılabilecek.


Yaklaşık 1 yılda tamamlanacak pazar yeri inşaatının time lapse çekimlerini İKM Prodüksiyon gerçekleştiriyor. İKM Prodüksiyon online takip sistemine sahip 4K çözünürlükteki iki profesyonel fotoğraf makinasıyla bu çağdaş yapının çekimlerini yapıyor. İKM süreç sonunda projenin time lapse videosunu da hazırlayarak teslim edecek. Videonun hem açılışta, hem de belediyenin faaliyetlerinin anlatımında kullanılması amaçlanıyor. İnşaat sürecinin time lapse tekniği ile görüntülenmesi aynı zamanda arşiv değeri de taşıyor.

Comments


İKM PRODÜKSİYON

Tek bildiğimiz işimiz

bottom of page